Co proti stárnutí?

proti stárnutí

Jsou to anti age produkty, kolagen nebo nějaký elixír mládí?

Stárnutí by se dalo považovat za jistou fázi našeho života, se kterou si ruku podává nerad snad každý. Zatímco pánové jsou spíše nešťastní z bolavých kloubů a svalů, ženy se trápí z přibývajících vrásek, jež s postupem času nemohou ani na prstech jedné ruky spočítat. Bolesti klouby, povadlá pokožka i vrásky – to všechno jsou běžné projevy nové fáze, kterou musíme přijmout. Ovšem nemusíme přijmout veškeré její příznaky – proti nim lze efektivně bojovat. Jak?

Kolagen je naším spasitelem

Proti stárnutí lze bojovat různými způsoby. Tím nejlepším je vyslat do boje spasitele jménem kolagen, který si s projevy této neodvratitelné fáze života skvěle poradí.

Kolagen – látka, která se běžně vyskytuje v lidském těle, se bohužel s plynoucími léty z těla vytrácí, což má za následek právě ony projevy stárnutí, které nás nejvíce trápí. Ať už to jsou bolesti kloubů nebo ztráta elasticity pokožky, za vším stojí ztráta kolagenu, která je bohužel nevyhnutelná. Proto je důležité, abychom ho do těla dopravovali jinak či alespoň podpořili jeho přirozenou tvorbu.

Kolagenové doplňky v podobě elixíru mládí Anti Age jsou trefou do černého, jelikož zmírňují projevy fáze života, které se tak obáváme. Doplněním kolagenu se už během čtyř až osmi týdnů evidují skvělé výsledky, které pociťujeme i vidíme na první pohled.

Pohyb je také důležitý

I když to slyšíte neradi, pohyb je také klíčem ke stále mladé pokožce. Obecně zdravý životní styl je také oním pomyslným rytířem na bílém koni, kterého stačí jen vyslat do boje a který nad Pánem času vyhraje dlouho sváděný boj. Začít bychom měli u stravy, která nesmí postrádat ovoce a zeleninu, a u pohybu, v rámci kterého se zahání stres. Nemusíte samozřejmě uběhnout maraton, stačí jít na procházku. Právě chůze je tím nejpřirozenějším pohybem pro tělo, za který nemusíte nic platit, přesto bude ku prospěchu.

A když už jsme zmínili stres, s tím bojujte i jinými způsoby (například jógou nebo meditací). Mezi jeho vlastnosti patří to, že se umí dostat až k buňkám a donutit je k rychlejšímu stárnutí. Stres tedy neškodí jenom našemu zdraví, ale také zatáčí s mladistvým vzhledem.

Hlavně se smějte

S příchodem pozdějšího věku a se vznikem vrásek se řada lidí přestává smát. Důvodem toho je především strach z dalších přibývajících vrásek. Bylo však prokázáno, že mračení se stojí za větším množstvím vrásek než smích. Na co mnozí lidé, kteří se dožívají velkého věku, apelují, je, že smích je tou nejúčinnější anti-aging ingrediencí, jež máme ve svých rukou a která je zadarmo.

Nepřistupujte ke stáří jako k nemoci, kvůli které byste měli klesat na mysli. I tato fáze života má být doprovázena smíchem, který (stejně jako zmiňovaná jóga, meditace nebo sport) zahání stres.