Co proti vráskám?

Co proti vráskám

Aby pokožka vypadala mladě, pružně, zdravě a krásně? Existuje něco na to?

Vrásky – typický projev stárnutí, se kterým se ženy vyrovnávají opravdu jen velmi stěží. Pokud patříte k těm, jež první jemné linie na svém obličeji už evidují, se vší pravděpodobností se ptáte, co proti vráskám vyslat do boje, aby se z nich staly neviditelní duchové, o nichž víte jen vy. Jestliže vás trápí vrásky hluboké, přejete si je alespoň zjemnit. V obou případech však nemusíte klesat na mysli, protože proti vráskám lze skutečně bojovat. Jak?

Kolagenové doplňky, kupředu

Když se na obličeji začínají objevovat první projevy stárnutí a když pokožka začíná chřadnout a její pružnost se vytrácí, přichází nevyhnutelné období jménem stárnutí, které je spjaté s úbytkem kolagenu. Mluvíme o ve vodě nerozpustné bílkovině, která se bohužel z lidského těla začíná po pětadvacátém roce života ztrácet. Nakonec to dojde do takového stádia, že při překlenutí čtyřicátého roku jeho přirozená produkce v těle končí a potýkat se budeme jen s úbytkem a viditelnými známkami stárnutí.

Abyste se vyhnuli následkům v podobě vrásek nebo ztráty elasticity pokožky, měli byste užívat kolagenové doplňky stravy, které bílkovinu opětovaně do těla doplní. Tím zmírníte, ne-li předejdete projevům fáze života, na kterou se pravděpodobně netěší nikdo z nás.

Pleť řádně umývejte a čistěte

Zatímco u někoho se příznaky stárnutí objevují až v pozdějším věku, u jiného i ve třiceti letech. Na vině je péče o pleť, kterou někdo podceňuje, jiný jí však věnuje dostatečné množství času. Je důležité, abyste pleť řádně umývali a také ji čistili. Řada žen své ráno začíná v koupelně, což znamená, že by v této místnosti měl den také ukončit. Ranní nanesení make-upu musíte večer pořádně setřít a pleť po očištění ještě umýt vodou a namazat hydratačním krémem, ať je ráno stejně mladá jako předcházející večer.

Při mytí obličeje můžete používat mokrou žínku, která není příliš hrubá, ovšem není ani nejjemnější. Zbavíte tím svou pleť odumřelých kožních buněk a ušetříte tím i za peelingové pleťové produkty.

Neponocujte

Na naší pleti se projevuje i náš životní styl. Pakliže jíme nadměrné množství cukru, pokud se k tomu nehýbeme a nedostatečně spíme, nemůžeme očekávat, že naše pleť bude spokojená, krásná, svěží a zdravě a mladě vypadající po dlouhá léta. Dočkáme se spíše opačného výsledku – unavené, povislé pleti plné vrásek a vaků pod očima.

Aby se z vás přes noc nestala stařena, choďte brzy spát. Dopřejte svému tělu i pleti minimálně sedmihodinový odpočinek, během kterého budete spát na zádech nebo na bocích. Poloha na břiše je tabu, jelikož při ní dochází k tlaku na obličej a ke zvýšené tvorbě vrásek.

S dostatkem spánku se také pojí menší stres, což je velké plus. Stres je totiž také pomyslným zabijákem mladě vypadajícího vzhledu. Umí totiž proniknout až k buňkám, které nutí k rychlejšímu stárnutí.