Co zabírá na vrásky kolem očí?

vrásky kolem očí

Vrásky vznikají přirozeně s narůstajícím věkem. Jak na ně?

Není třeba se ničeho obávat, nejedná se o projev žádné nemoci. Pouze o projev stárnutí. A to je důvod, proč mnozí z nás proti vzniku vrásek tolik bojují. Chceme vypadat co nejdéle mladší. Existují určité způsoby, kterými se dá bojovat proti času – když ne vznik vrásek úplně zastavit, tak jej alespoň co nejvíce zpomalit. A odstraňování vrásek kolem očí je opravdu problematické, protože právě zde se nachází velmi citlivá a tenká pokožka.

Proč vznikají vrásky?

Určitou roli hraje genetika, ale z větší části je to náš životní styl. Abychom vypadali co nejdéle mladí, měli bychom o svou pokožku správně pečovat. To znamená vyvarovat se kouření, spát dostatečně, chránit se před sluníčkem krémy s ochranným faktorem atd. I přesto, že se vzdáte všech neřestí a budete žít zdravě, vrásky se mohou objevit. Může za to snížená produkce kolagenu, které si naše tělo samo vytváří. Abychom si udrželi co nejdéle krásnou a mladistvou pokožku, je vhodné tento kolagen doplnit.

Kolagen proti vráskám

Na trhu existují speciální krémy proti vráskám, které jsou určeny na oční partie. Můžete si všimnout, že velké množství z nich obsahuje kolagen. Mnohem účinnější formou ale je, užívat kolagen jako doplněk stravy. Někdy se jedná o kapsle, jindy o prášek. Tím, že do svého těla doplníte chybějící množství kolagenu, zajistíte, že vaše pokožka bude vypadat mladě co nejdéle. Vznik vrásek bude omezen.

Chraňte svou pokožku před sluncem

To znamená používat každý den opalovací krém – na obličej používejte ten s minimálním UV faktorem 30, ideálně však 50. Mažte se, i když je pod mrakem, protože nebezpečné UV záření proniká skrz mraky. Noste klobouk a své oči chraňte brýlemi s UV ochrannou (obvykle mají na sobě znamení 100 % UV, nebo číslo 400). To jsou brýle, které nepropouští UV paprsky. Chráníte se tím nejen proti vráskám očí, ale také proti poškození zraku UV zářením.