Elixír mládí existuje

Elixír mládí

Elixír mládí není mýtus, ale označení něčeho proti stárnutí. Co to je?

Když se začnou na obličeji ukazovat první známky stárnutí, začínáme si přát jediné – elixír mládí. Mnohé ženy však nad představou toho, že by jeden vlastnily, jen mávnou rukou, protože se domnívají, že zkrátka neexistuje. Kdyby existoval, používaly by ho mé kamarádky v okolí, říkají si. Ve skutečnosti však elixír mládí existuje a to, že ho kamarádky nevyužívají, za to nemůže. Elixírem mládí je považován například doplněk stravy Rays Anti Age, který je tvořen hydrolyzovaným kolagenem zajišťujícím mladistvý vzhled.

Kolagenové doplňky stravy jako spasitelé v boji s Pánem času

Abyste mohli se stárnutím bojovat, musíte vědět, co ho vlastně způsobuje. Na vině přibývajících vrásek není jenom věk, ale také úbytek kolagenu a nedostatek kyseliny hyaluronové, což jsou látky stojící za pružností a elasticitou pokožky a pleti. Jelikož se z těla kolagen s postupem let vytrácí, ochabující tváři a přibývajícím liniím na čele nebo v okolí očí se nemůžeme divit. V okamžiku, kdy začneme evidovat první projevy stárnutí (respektive ztráty kolagenu) nám na bedra přistává velký úkol, a sice kolagen do těla opětovaně doplnit.

Ještě před dovršením třicítky bychom měli začít s užíváním kolagenových doplňků, kterých je na trhu celá řada. Záleží na typu kolagenu, jeho množství a jestli není lepší rovnou směs všech potřených vitamínu a doplňků. Nejen, že tím zalátáme díry vzniklé každoročním úbytkem této bílkoviny, ale také předejdeme následkům, se kterými by se jinak potýkalo naše budoucí já.

A to nemluvíme jenom o povislé pokožce plné vrásek. Mluvíme také o bolestivém pohybovém aparátu, bolavých kloubech, slabých a řídnoucích kostech či ochablých svalech. I v těchto částech těla se bílkovina jménem kolagen nachází a i tyto části těla trpí tím, když se z těla začne vytrácet.

Elixír mládí si dopřávejte denně

Aby byly účinky elixíru mládí brzy viditelné a citelné, je důležité si ho dopřávat denně, aby byl efekt omlazení co nejlepší. Tím splníte doporučenou denní dávku, která je stanovena na 10 gramů. Nemusíte si ho dopřávat ve stejnou hodinu nebo po jídle. Jeho užívání není závislé na časovém období dne či na tom, jestli je doprovázeno obědem či ho užíváte nalačno.

První projevy užívání elixíru mládí se poté dostavují zhruba po jednom měsíci užívání (obvykle se uvádí čtyři až osm týdnů, během kterých první výsledky užívání kolagenového doplňku objevujete).

Prospějte tím i svému srdíčku

Jaké jsou účinky kolagenu? Pozitivně se projevují nejen na kloubech a svalech či na naší pokožce a pleti, ale také mají vliv na srdíčko. Užíváním kolagenu se zlepší zdraví srdce a cév a předejde se vzniku nemilých onemocnění, jako je například ateroskleróza. Kromě toho se redukuje bolest při artritidě a dopomůže se k lepší regulaci množství glukózy v krvi, což ocení nejen diabetici.

Drtivá většina účinků kolagenu nejsou jenom domněnky, které by byly vyvratitelné. Mluvíme o vědecky podložených skutečnostech.