Jak efektivně omladit ruce?

omladit ruce

Ruce o nás prozrazují hodně a zvláště ženy se snaží o ně hodně pečovat.

Kdy je zapotřebí sáhnout po elixíru mládí? Přesně v okamžiku, kdy máte pocit, že jde na vás věk už vidět. Číslo říkající, jak dlouho jste už na světě prozrazuje nejen váš obličej a pleť postupně ztrácející svou elasticitu, ale také dekolt a ruce. Zejména u posledního zmíněného se na chvíli pozastavíme. Nejen doplňování kolagenu jim dokáže navrátit dávno ztracenou mladost.

Když peeling, tak i na ruce

Dámy, jak vypadá vaše pravidelná rutina v péči o pokožku, pleť, ruce? Zatímco většina žen sáhne pouze po hydratačním krému v domnění, že aplikace mastičky bohatě stačí, jiné vědí, že opak je pravdou. O pokožku i pleť je nutné pečovat s větší pečlivostí. Kromě zmiňovaného krému nezapomínejte na peeling, který většinou nanášíme jen a pouze na obličej. Ovšem on patří také na ruce.

S pomocí peelingu se totiž odstraňují odumřelé starší buňky, jež jsou bohužel vytlačovány na povrch kvůli přibývajícím spodním vrstvám kůže. S těmito částmi našich rukou stačí bojovat pouze jednou nebo dvakrát týdně. To bohatě stačí k efektivnímu odstranění dlouhodobých nečistot a staré kůže.

Se svýma rukama cvičte

Vedle dostatečné hydratace a neopomíjení peelingu rukou nesmíme zapomínat ani na cvičení. Stejně, jako se pravidelným cvičením zpevňuje tělo jako celek, při cvičení rukou se zpevňuje kůže je potahující. Díky cvičení tak dochází k zamezení vrásek, respektive k jejich minimalizaci.

Nemusíte samozřejmě stát na rukách dlouhé hodiny, abyste do těchto končin dostali co nejvíce krve. Stačí pouze zatínat ruce v pěst, což je nenáročný cvik, kvůli kterému nemusíte vstát ani z pohovky.

Cvičení rukou doporučuje stále více odborníků. Důvodem je to, že se omezí vznik kloubních onemocnění, což dnes není nic výjimečného.

Eliminujte pigmentové skvrny

Jak již bylo zmíněno, ruce jsou pořádnou “slepicí”. I ony totiž umí prozradit náš věk. Vedle vrásek, které s postupem času už nelze na prstech jedné ruky spočítat, jsou problémem i pigmentové skvrny. Ty se zpravidla objevují právě s přibývajícím věkem, případně se mohou vyskytnout dříve při nadměrném, přílišném slunění se.

Naštěstí i proti tomuto problému lze bojovat. Na trhu jsou k dostání mnohé přípravky na redukci pigmentových skvrn, proto zkuste dát některému z nich šanci.

Méně kontaktu s vodou

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak často přicházíte s obyčejnou vodou do kontaktu? Bohužel víc, než by si člověk myslel. Neustále si ruce umýváme, myjeme nádobí nebo obličej. Vlivem příliš častého kontaktu však dochází k nadměrnému vysušování pokožky. A když se k tomu přidají nejrůznější mýdla, saponáty či čistící prostředky, je tragédie na světě.

Při častém kontaktu s vodou totiž dochází k poškození bariérové funkce kůže. Ztratí se přirozená ochrana a dojde k popraskání nebo začervenání. “Rozjet” se mohou i další a mnohem závažnější kožní potíže.