Jak na omlazení pleti?

omlazení pleti

Omlazení řeší častěji ženy, které se o svou pleť starají v souvislosti s krásou.

Žádná žena nevidí ráda, když se na její pleti projevují známky stárnutí. Muži nejsou výjimkou. Bohužel stárnutí je proces, respektive jistá fáze života, která je nevyhnutelná a které musí čelit každý z nás. Pokud přemýšlíte nad tím, jak na omlazení pleti, jelikož se vám na čele nebo v okolí očí začaly rýsovat první jemné linie, přinášíme vám rovnou několik tipů, jak tuto fázi v životě zvládnout bez zbytečného trápení se.

Minimalizujte konzumaci cukru

Vrásky na naší pleti vyskakují v okamžiku, kdy v těle dochází k jistým změnám. Ty jsou způsobené nejen věkem jako takovým, ale také hormony a ztrátou kolagenu. To vše jsou původci jemných linií, jež se s postupem času prohlubují. Ovšem i s tímto lze něco dělat. Například ztrátu kolagenu je možné minimalizovat, když sáhneme po kolagenových doplňcích a když se nebudeme dopouštět věcí, které spějí k jeho většímu úbytku.

Jednou z těch věcí násobící procentuální úbytek kolagenu v lidském těle je nadměrná konzumace cukru. Vyšší příjem cukrů ve stravě vede k nárůstu tvorby koncových produktů pokročilé glykace, což negativně ovlivňuje právě kolagen a také elastin v kůži. Jinými slovy právě sladkosti nebo nadměrné množství cukru v jídle, které konzumujeme, spěje k rychlejšímu stárnutí naší pleti.

Doplňujte kolagen

Když už jsme zmínili kolagen, co začít s jeho doplňováním? Doplňků stravy s obsahem kolagenu nebo takzvaných Anti Aging produktů je na trhu celá spousta. Mezi vyzkoušené můžeme doporučit například Rays Anti Age, což je elixír mládí v podobě prášku, který obsahuje celou řadu složek (až 18 složek), to si pak stačí jen rozmíchat v oblíbeném nápoji. Pokud k doplňování kolagenu “sklouznete” už v brzkém věku (třeba ještě před třicítkou) vyvarujete se jeho pozdějším negativním následkům, ke kterým patří nejen stařecký vzhled, ale také bolavé klouby a slabé, řídnoucí kosti.

Stop kouření

Pokud toužíte po omlazení pleti nebo po omlazení očního okolí, nemusíte nutně podstupovat bolestivý dermatologický zákrok. Stačí, když se zbavíte svých návyků, jako je například kouření. Právě tento nezdravý zlozvyk má negativní dopad i na stav naší pokožky a pleti. Vinou kouření se objevují vrásky i na místech, kde by se obvykle nevyskytovaly (třeba nad horním rtem).

Hydratace je klíčem k úspěchu

Proti vráskám bojují hydratační produkty a pitný režim. Hydratace je totiž klíčem k věčně mladému vzhledu. Ať už mluvíme o omlazení rukou nebo omlazení pleti. Proto pijte denně alespoň dva litry vody a používejte hydratační krémy jak na ruce, tak na obličej.

A když už jsme u pitného režimu, nezapomínejte na jedno – nejsou tekutiny jako tekutiny. Zatímco voda z kohoutku nebo bylinné čaje hydratují, alkohol a sladké šťávy mají spíše opačný efekt a mohou vést ke vzniku nejen vrásek, ale také i ke vzniku pupínků a nepříjemného akné.