Jak si pleť udržet věčně mladou?

Jak si pleť udržet věčně mladou

Být věčně krásná a mladá – mluvíme o snu, který se může stát realitou.

I když většina žen nezná recept na elixír mládí, je důležité mít oči otevřené. Jedna taková zázračná lahvička (nebo spíše prášek rozpouštějící se ve vodě) totiž dokáže zpomalit projevy stárnutí – fázi, kterou opravdu nemáme v lásce.

I když je množství přibývajících vrásek do jisté míry ovlivněno genetikou, z velké části za jejich výskytem stojí i nedostatek kolagenu. Zatímco dříve se o tomto ve vodě nerozpustném proteinu příliš nemluvilo, nyní se naštěstí dostává do povědomí díky sociálním sítím, na nichž se kolagenové doplňky stravy do velké míry propagují. Ženy tak už v útlém věku zjišťují, že budoucím jemným liniím prolínajícím se jejich obličejem mohou zabránit, pokud se rozhodnou začít s užíváním kolagenu brzy.

Mluvíme však pouze o jednom ze způsobů, jak si udržet pleť věčně mladou. Když si k tomu osvojíte ještě několik dalších věcí, stárnutí nebude tím, co vás bude trápit.

Cvičte se svým obličejem

Když se řekne ,,gymnastika”, většina lidí si vybaví ohebné ženy, které vypadají, jako když nemají žádné kosti. Tak pružné při jednotlivých cvicích jsou. Odborníci tento sport velice často doporučují, protože se při něm krásně probouzí krevní oběh i endorfiny přinášející člověku pocit naprostého štěstí a naplnění.

Bylo by však mylné se domnívat, že gymnastika je činnost, která má protáhnout pouze naše končetiny. Mluvíme o něčem, co dokáže zastrašit vrásky a další projevy stárnutí. Proto cvičte i se svým obličejem, což povede k jeho prokrvení a rozzáření.

Hlavně správně dýchejte

A nyní se zhluboka nadechněte. Věta, kterou ve svém životě slyšel nejeden člověk. Zatímco někomu ji opakovali v okamžiku, kdy se mu před očima zatemnilo a dostavil se pocit “na zvracení”, jinému se spojení slov opakovalo při porodu dítěte.

Podle dermatologů bychom na radu měli pamatovat prakticky neustále. Pokud budete správně a hluboko dýchat, dojde k naprostému okysličení organismu, který se rázem snáze popere se stresem i běžnými projevy stárnutí.

Bylo prokázané, že většinou dýcháme takzvaně povrchově. Tím lepším krokem je však hluboké dýchání, s nímž nám pomůžou různá jógová cvičení zaměřující se právě na dech (u jógy je dech takovou alfou i omegou, snažte dech dosadit na stejný post i v běžném životě).

Doplňte vitamin C

Někdo mu přezdívá kyselý životabudič, jiný zase posilovač imunitního systému. Vitamin C má mnoho přízvisek a dalo by se říct, že všechna mají něco do sebe. My do dlouhého seznamu přidáme ještě jednu přezdívku, a tou je ,,nepřítel vrásek”. Pokud totiž doplníte vitamin C do těla, stane se několik krásných věcí – nastartuje se metabolismus, neutralizuje se žaludek při překyselení, vlasům se dodá dlouho ztracený lesk a pleť? U ní dojde k viditelnému omlazení.