Jak tělo říká, že trpí nedostatkem kolagenu?

nedostatkem kolagenu

Produkce kolagenu v těle každým rokem klesá.

Snižovat se jeho hodnota začíná v 25 letech, o dekádu později ji již můžete sami pozorovat. Jak vám tělo dává najevo, že byste měli pravidelně kolagen v rámci doplňků stravy přijímat?

Tvorba vrásek

Vrásky a unavená pleť jsou prvotní příznaky nedostatku kolagenu v těle. Tuto látku si již tělo neumí samo vytvořit, proto se projevuje například tím, že je pleť suchá a tvoří se na ní první vrásky. Mořský kolagen dokáže tvorbu vrásek zastavit a pleť vyživit.

Potíže s pohybovým aparátem

Nikdo z nás si to nepřeje, ale dochází k tomu často – tím, že do těla nedoplňujeme kolagen, se objevují potíže s hybností a pohybem. Chrupavky, kosti a klouby nejsou vyživené, proto se mohou zranit také v případě běžných denních aktivit. Tělo si tak jasně říká o příjem kolagenu.

Nezdravý stav vlasů

Trápí vás roztřepené konečky vlasů? Bujná hříva se proměnila v padající porost a vaše vlasy vypadají velmi nezdravě? Zřejmě za to může nedostatek kolagenu. Ten totiž přirozeně vyživuje vlasovou cibulku, která se stará o zdravý vzhled vlasového vlákna, a o jejich pevnost a lesk.

Nehty, za které se stydíte

Máte nehty, které se často třepí? Trpíte často plísňovými onemocněními? Vaše nehty jsou lámavé a rozhodně nejsou přirozeně lesklé? Vaše tělo vám jasně dává najevo, že mu chybí kolagen. Přitom tato přirozená látka se dá do těla pravidelně dodávat v podobě doplňku stravy, který je pro tělo snadno vstřebatelný.

Kůže, která se pomalu hojí

Dalším projevem nedostatku kolagenu v těle je fakt, že tělu trvá dlouhou dobu, než se zhojí rána nebo běžná oděrka. I s tímto vám může pomoci mořský kolagen, který budete pravidelně užívat ve formě drinků.

Kolagen je pro naše tělo nezbytný. Jelikož si jej po 25. roce věku tělo nedokáže produkovat dostatek, měli bychom jej pravidelně doplňovat.

Mohlo by vás zajímat: