Jaké chyby urychlující stárnutí?

urychlující stárnutí

Každá žena chce mít ustavičně po ruce elixír mládí, existuje?

Takový, který by zabránil vzniku vrásek na jejím obličeji. Jenže pokud bude i nadále dělat chyby urychlující tento nedílný proces života, pak ani sebelepší elixír nadupaný kolagenem stačit nebude. Vyvarujte se každodenním přešlapům a zbytečně si nepřidávejte vrásky.

Vybírejte správné potraviny

Jednou z velkých chyb, které mají podíl na zrychleném stárnutí je špatný výběr potravin. Na tom se shodují i odborníci, kteří tvrdí, že nevhodně zvolená strava přispívá ke svižnějšímu stárnutí DNA. Největší nepřáteli jsou jednoduché sacharidy a uzeniny, také alkohol, který jsme zvyklí konzumovat každý večer při sledování oblíbeného pořadu. Vyhnout bychom se měli také soli, nasyceným tukům a samozřejmě velkému množství cukru.

Naopak zařadit bychom měli potraviny omlazující pokožku. Patří sem citrony či jiné ingredience obsahující velké množství vitaminu C. Ten je jedním z hlavních antioxidantů našeho těla.

Minimum spánku škodí

Co pleti také neprospívá a co se také podílí na pleti plné vrásek a jemných linií je nedostatek spánku. Obecně se ví, že pakliže člověk nespí dostatečně dlouho a klidně, trpí celé jeho tělo – nejen pokožka a kůže. Kvalitní spánek je zkrátka tím, co k životu potřebujeme.

Bylo prokázáno, že právě tato noční činnost, kterou strávíme až třetinu svého života, je základem nejen šťastného, ale také produktivního a zdravého života.

Pozor na stres

Co škodí zdraví i pokožce a pleti jako takové je stres. Příležitostný stres je pro organismus spíše motivující a dobrý, ale pokud se jedná o stres dlouhodobého charakteru, může to mít nedozírné následky (k nimž patří i urychlení procesu stárnutí).

Nadměrný stres navíc způsobuje řadu zdravotních problémů, k nimž patří bolesti hlavy, velice časté migrény, také řada dalších podobných trápení.